30 Mart 2016 Çarşamba

Maserati'ler 18 saniyede satıldı

Maserati'nin Alibaba'nın Tmall sitesindeki sanal mağazada satışa
çıkardığı 100 adet Levante marka SUV araç, 18 saniyede tükendi.Fiyatı 72.000 dolardan başlayan Levante, Çin'de Temmuz'da piyasaya sunulacak.

Çin’de ekonominin yavaşlaması, hükümetin yolsuzlukla mücadeleyi hızlandırması ve gösteriş meraklılarının üzerine gitmesi nedeniyle son yıllarda lüks araba satışları yavaşladı.

Ancak Maserati gibi firmalar şimdi büyüme hedefleri için internet üzerinden satışlara yöneliyor.

700 milyon internet kullanıcısıyla dünyanın en büyük e-ticaret pazarı olan Çin aynı zamanda dünyanın en büyük otomotiv pazarı durumunda.

İŞTE ARACIN ÖZELLİKLERİ

Maserati Levante SUV'un kalbinde ise 3.0 litrelik 6 silindirli üniteler bulunuyor.Benzinli cephesinde 350 beygir ve 430 beygir güç üreten motorlar bulunurken, dizel cephesinde ise 275 beygirlik ünite bulunuyor.8 ileri otomatik şanzıman ile kombine edilen bu ünitelerin en hızlısı ise 100 km/s hıza 5.2 saniyede ulaşabiliyor ve maksimum 264 km/s hız yapabiliyor.

21 BİN MASERATİ GERİ ÇAĞRILDI
Bu arada, Maserati, kaza riskini artırabileceği belirtilen bir tasarım hatası nedeniyle Çin’de yaklaşık 21 bin aracı geri çağırdı.

Çin devlet medyası, söz konusu araçların 2013 ve Aralık 2005 yılları arasında üretilen Quattroporte ve Ghibli modellerini kapsadığını duyurdu.

Çin Standartları Kurumu, gaz pedalı ve paspasla ilgili tasarım hatasının, araba hareket halindeyken, pedalın takılı kalmasına neden olabileceğini belirtti.

Maserati gaz pedallarını değiştireceğini açıkladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Translate